Navigation

  Search Results for: Příběhy klientů

  Další úspěšný start nového podnikání

  I přestože pochází z Ukrajiny, dokázala Olena Ukalska úspěšně rozjet své podnikání v Karlovarském kraji, konkrétně v Chebu a jeho okolí. Nabízí zde v salonu TOUCH pedikérské a manikérské služby. Oproti konkurenci je také schopná za svými klienty dojet i domů.

  Díky programu Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje „Rozjeď byznys“ získala Olena podporu pro mladé začínající podnikatele. Zúčastnila se kurzu Základy podnikání a také se jí po celou dobu příprav jejího podnikání věnovala mentorka. „Jsem nyní velmi šťastná, žiju svůj sen, podnikání se mi rozjíždí a přibývají spokojení klienti a klientky!“ říká Olena.

  Poradenství pro začínající mladé podnikatele nabízí Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje díky projektu Nestůj a pojď II., který je realizován Karlovarským krajem a partnery a je financován z prostředků Evropské unie. „Paní Olena není jediným úspěšným podnikatelem tohoto programu,“ říká Ing. Lenka Mansfeldová Bílková, odborná poradkyně programu a dodává: „Mladí lidé, kteří chtějí podnikat, se na nás mohou s důvěrou obrátit, rádi jim pomůžeme.“

  Natálie

  U nás podporujeme i podnikavost. V březnu, na doporučení Úřadu práce, podepsala dohodu o vstupu do projektu Natálie z Karlových Varů. Po dokončení motivačního kurzu začala už v polovině března chodit na rekvalifikační kurz kosmetičky do Agentury Rafael s.r.o. v Karlových Varech. Také absolvovala několik hodin finanční gramotnosti a 63 hodin v programu tzv. Rozjeď byznys, který nabízí Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje. Hřeje nás na srdci, že jsme Natálii poskytli v životě větší rozhled a více možností.👌💅💄

  Stefanie

  Plníme pracovní sny. Stefanie z Karlových Varů k nám přišla 1. září 2016 a během motivačního kurzu jsme se dozvěděli, že už dlouhou dobu sní o tom, že bude masérkou. A tak jsme se ze všech sil ji snažili sen splnit a také, že ano. Vyřídili jsme ji rekvalifikační kurz masérky, který v dubnu úspěšně dokončila a nyní pracuje na HPP jako masérka u Bohemia-Lázně a.s. v Karlových Varech. Další člověk dělá práci, protože ho baví a to je pro nás velkým přínosem.

  René

  Na motivační kurz v březnu 2017 se mnou také docházel René. Renda od začátku věděl, čím by se chtěl živit. Avšak si myslel, že nemá šanci své vysněné povolání vykonávat, protože neměl dostatečné kompetence. Ale my jsme jeho mínění změnili, vyřídili jsme mu rekvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách v Mariánských Lázních, který úspěšně dokončil 20. Dubna 2017 a nyní pracuje ve farní charitě Betlém a je jedním z mnoha, který může říct, že se živí prací, která ho baví a má ji rád.

  Ádˇa

  Áďa, další skvělý člen našeho týmu, ještě do nedávna byla na mateřské dovolené. Ovšem doma někoho prostě neudržíte a tak 3. července vstoupila do projektu. Nejen, že absolvovala motivační kurz, ale také pracovní a bilanční diagnostiku. Protože má Áďa vysokou školu zaměřenou na sociální práce nepotřebovala nějakou z našich rekvalifikací a tak po necelých třech měsících z projektu odešla. Takový odchod nás však právě naopak moc těší. Nyní Áďa pracuje jako vychovatelka, neboli spíše ,,super teta“ u nás v dětské skupině Batole, kde nechávala v průběhu motivačního kurzu hlídat své dvě malé holčičky a kde se jí už tenkrát zalíbilo.

  Tomáš

  Dalším účastníkem projektu je Tomáš ze Sokolova. Na doporučení pracovního úřadu se zúčastnil informativní schůzky a následně 24. 10. 2016 podepsal dohodu o vstupu do projektu. V prosinci se díky pracovní a bilanční diagnostice o sobě samém dozvěděl, že by mohl být kvalitním administrativním pracovníkem nebo archivářem. A tak se i stalo. Po tom, co absolvoval motivační kurz, získal dotované pracovní místo jako administrativní pracovník v organizaci GENERACE KK, čímž obohatil nejen zdejší kolektiv, ale i svůj život, protože toto místo je po vysoké škole jeho prvním zaměstnáním.

  Romča

  Chtěla bych Vás seznámit s Romčou, která ještě minulý rok nebyla už bohužel ani v systému. Ovšem v říjnu se k nám přihlásila a udělala si motivační kurz, kde součástí byla pracovní diagnostika a v lednu potom i bilanční diagnostika. Po té jsme Romče vyjednali rekvalifikaci na účetnictví, takže obohatila své dosavadní vzdělání a tak byla připravena nastoupit v dubnu na dotované pracovní místo jako administrativní pracovník v Mateřském centru Klubíčko.

  Jarda

  Na konci června 2016 k nám přišel Jarda z Karlových Varů a na našem kurzu se nechal ,,motivovat“ během září,kdy si i nechal udělat pracovní diagnostiku. Následně začal rekvalifikační kurz na motorovou pilu a tím pádem mohl do nového roku vkročit s novou prací pro města Teplá. Jsme rádi a Jardovi držíme palce.

  Lukaš

  V listopadu 2016 Úřad práce v Karlových Varech doporučil Lukášovi náš projekt ,,Nestůj a pojď 2“ a on šel na informativní schůzku, kde podepsal smlouvu o vstupu. Motivační kurz úspěšně absolvoval 5.12 v Sokolově a v polovině února letošního roku si udělal rekvalifikaci na traktor. A i když získal dotované pracovní místo jako vychovatel v družině ve Waldorfské škole ,,Wlaštovka“ v Karlových Varech, kde se mu rekvalifikace na traktor příliš nehodí, tak si tím aspoň rozšířil pole působnosti a obohatil svůj životopis.

  Halina

  Musím se také zmínit o Halině. Halina má dvě krásné holčičky, přišla k nám v říjnu minulého roku a 14. listopadu dokončila motivační kurz. Na začátku ledna si začala dělat rekvalifikaci na kosmetičku a během toho jsme ji pomáhali zařizovat podnikání. V současné době pracuje také ve studiu Touch s Olenou a dalšími dvěma šikovnými děvčaty. Do budoucnosti přejeme hodně úspěchů celému studiu Touch.